PDF Spausdinti El. paštas

Medsraigčiai  

(37565 lankytojai)

Atnaujinta Ketvirtadienis, 04 Kovas 2010 14:42
medsraigciaiAtrodo, varžtai medienai - pats elementariausias tvirtinimo elementas. Tiesiog perki ir suki. Tačiau net ir ši iš pirmo žvilgsnio paprasta operacija savyje sutelkia gana daug specifinių naudojimo niuansų. Todėl perskaitę šį skyrelį patikrinkite, gal kartais Jūsų medinės konstrukcijos sutvirtintos gipskartoniui skirtais varžtais...

Varžtų ir tvirtinimo elementų gamintoja "0max Inc.", turinti savo gamyklas ir kokybės kontrolės padalinius Rusijoje ir Azijos šalyse, varžtų gamyboje dirba jau 15 metų. UAB "0max Baltic", atstovaujanti šiai įmonei Lietuvoje ir ES šalyse, šiame straipsnyje pristato medsraigčius ir jų naudojimo ypatybes.

UNIVERSALŪS MEDSRAIGČIAI. Universalūs savisriegiai sraigtai skirti tvirtinti įvairios rūšies medienos detales, taip pat lengvus konstrukcinius medžio elementus. Labai svarbu optimaliai numatyti, kokio ilgio ir skersmens medsraigtį naudoti vienu ar kitu atveju. Reikia atsižvelgti į medienos rūšį, įveržiamos medžiagos apkrovą konstrukcijoje. Universalių varžtų asortimentas labai platus - nuo plonų 2,5 mm iki 6 mm skersmens, ilgis gali būti nuo 10 iki 200 mm. UAB "0max Baltic" turi savo asortimente per 70 skirtingų matmenų medsraigčių. Renkantis varžtus pagrindinis kriterijus turi būti varžto gebėjimas patikimai sujungti konstrukcinius elementus, o ne jo kaina. Taupant medsraigčio skersmens sąskaita varžtas gali nulinkti arba jo galvutė nulūžti. Jeigu konstruktoriai numato tam tikro varžto naudojimą, jo reikėtų laikytis.

MEDSRAIGČIŲ GALVUTĖS. Nuo to, kiek medsraigčio galvutė iškyla virš tvirtinamos detalės, galvutės skirstomos į tris pagrindinius tipus:

 1. Medsraigtis (DIN 571) su iškilia šešiabriaune galvute. Ji panaši į varžto galvutę ir yra ypač tvirta. Tokia galvutė visiškai neturi įpjovų, o medsraigtis įsukamas veržliarakčiu.
 2. Pusapvalė iškili galvutė (dar vadinama grybo formos galvute) naudojama tvirtinant plonas detales, kai neįmanoma padaryti tinkamo įgilinimo.
 3. Labiausiai paplitęs galvutės tipas - medsraigtis su paslėpta galvute piltuvėlio formos). Jis naudojarnas tais atvejais, kai reikia, kad paviršius būtų lygus. Galvutė pasislepia prieš tai paviršiuje paties sraigto ar specialiai grąžtu padarytame įgilinime.

Universalus medsraigtis. Universalūs savisriegiai sraigtai skirti medžiui, medienos drožlių plokštėms, gipskartonio plokštėms, plonam lakštiniam metalui bei kitoms medžiagoms prie medienos tvirtinti. Sie savisriegiai sraigtai pasižymi aukšta medžiagos, naudojamos jiems gaminti, kokybe, platesniu ir aštresniu sriegiu.

universalus-medsraigciai


universalaus-medsraigcio-technines-charakteristikos

Medsraigtis su šešiabriaune galute (DIN 571). Jis skirtas patikimam ir stipriam konstrukcijų medinių elementų tvirtinimui. Šie patikimai atrodantys medsraigčiai naudojami metalinėms konstrukcijoms ir medienai suveržti, plieno lakštams tvirtinti prie medžio ir tose vietose, kur reikia ypatingo tvirtumo - sijose, gegnėse, stogų Slaituose. Sešiabriaunė galvutė leidzia jį patogiai įsukti į medieną. Šie medsraigčiai veržiami veržliarakčiu. Kiaurymė gręžiama, priklausomai nuo medsraigčio skersmens ir medienos rūšies.

sesiabriauniai-varztai

sesiabriaunio-varzto-technines-charakteristikos

METALAS IR PADENGIMAS. Lietuvoje iki šiol populiaresni geltonos spalvos medsraigčiai. Klaidingai galvojama, kad jie yra stipresni, palyginti su baltos (sidabrinės) spalvos gaminiais. Šie varžtai yra identiški. Tiek baltai cinkuoti, tiek geltonai cinkuoti medsraigčiai dengiami skirtingos spalvos cinko sluoksniu, todėl galima akcentuoti tik estetinį vaizdą - sakykime, geltoniems vyriams geriau tiks geltonai cinkuotų medsraigčių galvutės.


Nors varžtams naudojamo metalo kokybę ne specialistui nustatyti sunku, galima paminėti, kad kokybiškesnis ir tvirtesnis metalas yra sunkesnis. Prastos kokybės varžtai gaminami iš metalo su įvairiomis priemaišomis ir esti lengvesni. Be to, lengvesnius medsraigčius gaminimo metu sunkiau išcentruoti, o tai juos daro labiau pažeidžiamus sukimo metu. Gerą įcentravimą ir varžto lygumą galima patikrinti net ir parduotuvėje - užtenka medsraigtį paridenti prekystaliu: jeigu medsraigtis rieda tolygiai, galima teigti, kad jis pagamintas kokybiškai.

MEDSRAIGČIO YPATYBĖS SUKANT. Nepatvariausia medsraigčio vieta jam sukant yra jo galvutė. Nesilaikant metalo grūdinimo technologijos, perkaitinus metalą, jis tampa trapus ir lūžta. Patarimas: neperveržkite medsraigčio, galvutė gali neatlaikyti tempimo jėgos. Be to, medsraigčio galvutė su iki pat galvutės galo išfrezuotu sriegiu yra silpnesnė. Atsižvelgiant į medienos kietumo savybes prieš sukant į medieną medsraigtį joje būtina išgręžti kiaurymę. Dažnai kyla klausimas, kaip teisingai parinkti gręžiamos kiaurymės, į kurią suksis medsraigtis, skersmenį. Teisinga kiaurymė gręžiama dviem skirtingo skersmens grąžtais. Pirmiausia gręžiama kiaurymė, kurios skersmuo turi atitikti plonosios medsraigčio strypo dalies skersmenį (d). Vėliau gręžiama didesnio diametro kiaurymė (D), kad ten laisvai tilptų sraigtinė ir lygioji varžto dalis. Tokiu būdu medsraigtis įsukamas į vieną detalę, o kita detalė stipriai prispaudžiama sraigto jėga. Jeigu medsraigtis sukamas į minkštą medžiagą arba medsraigtis yra trumpas, rekomenduojama naudoti nuo 1 iki 1,5 mm plonesnį gražtą nei medsraigčio skersmuo d. Pavyzdžiui, jei varžtas skersmuo (d) yra 5 mm skersmens, tai grąžtas skylei turi būti 3,5 arba 4 mm skersmens. Atkreipkite dėmesį į sriegio rievių aštrumą. Pavyzdžiui, sukant į kietmedį, būtina, kad sriegis pagautų medieną naudojant kuo mažiau spaudimo jėgos. Patikimų medsraigčių paviršius turi būti vaškuotas - tai užtikrina gerą slydimą ir varžto nereikia tepti "alyva ar lašiniais". Labai svarbu, kad medsraigčio galiukas būtų plonas ir aštrus - tada medsraigtis gali greitai ir stipriai įsitvirtinti.

Naudojant universalius cinkuotus medsraigčius išorėje, antgalis gali pažeisti cinko sluoksnį ir toje vietoje varžtas gali pradėti rūdyti. Beto, universalių cinkuotų medsraigčių nepatartina naudoti pirties ar kitų drėgnų patalpų vidaus detalėms tvirtinti. Išorės darbams patartina naudoti nerūdijančio plieno medsraigčius.

TEISINGAS INSTRUMENTŲ PASIRINKIMAS. Medsraigčius įsukti reikia tiksliai įpjovas atitinkančiu atsuktuvo antgaliu, priešingu atveju, galite arba sugadinti medsraigtį, neįsukę jo iki galo, arba sugadinti atsuktuvo antgalį. Gipskartoniui tvirtinti naudojami atsuktuvai su PH tipo (+ formos} antgaliais, o medsraigčiams - PZ tipo (^ formos) antgaliai. Gipskartonio ir gipskartonio profilių tvirtinimui skirti varžtai įveržiami veikiant keturioms antgalio briaunoms. Tuo tarpu sukant universalius medsraigčius kabinamos aštuonios išdrožos briaunos - keturios stambios ir keturios papildomos mažesnės - taip tolygiau pasiskirsto galvu- tės apkrova ir antgalio sukibimas. Svarbu atkreipti dėmesį į galvutės išdrožos dydį:

 • nuo 2,5 iki 3,5 mm medsraigčiams naudojamas atsuktuvas su PZ1 antgaliu,
 • nuo 3,5 mm iki 6 mm skersmens - su PZ2 antgaliu,
 • nuo 6 mm skersmens medsraigčiams - su PZ3 antgaliu.

Medsraigčiui DIN 571 su šešiabriaune galvute naudojami šie veržliarakčio dydžiai:

 • 5 mm skersmens varžtui naudojamas veržliaraktis ar veržliarakčio galvutė Nr. 8,
 • 6 mm - Nr. 10,
 • 8 mm - Nr. 13,
 • 10 mm - Nr. 17,
 • 12 mm - Nr. 19.

omax

UAB "Omax Baltic" informacija
Plačiau: www.omax.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 10 balsai )
 

Komentarai 

 
#79 uwubiwekeci 2018-11-02 16:11
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cituoti
 
 
#78 fekolpuc 2018-11-02 14:48
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cituoti
 
 
#77 ubimuxacih 2018-11-02 10:52
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cituoti
 
 
#76 ufasaba 2018-11-02 10:21
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cituoti
 
 
#75 Amelie 2018-05-20 16:23
Hey would you mind stating which blog platform you're using?
I'm looking to start mmy own blog in thhe near future but I'm having a
hard time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The rason I ask is because your layout seems different then most
blogs and I'm looking for something completely unique. P.S My
apologies for being off-topic buut I had to ask!


Also visit my web blog Eye Lashes: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 
 
#74 Ashely 2018-05-19 10:16
I'm now not sure tthe place you are getting your info, but good topic.
I needs to spennd a while studying mkre or understtanding more.
Thanks ffor excellent information I used to be in search of this info
for my mission.

Here is my web bloog :: Eyelashes ticker: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 
 
#73 Cherie 2018-05-19 07:59
I've been surfing online greater than three hours as of late, but I never found any fascinating article like yours.
It is pretty value sufficient for me. In my view, if all web
owners annd bloggers made just right content aas you did, the web
will be much more useful than ever before.

Also visit my page long Eyelashes: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 
 
#72 Kendra 2018-05-19 05:31
It's truly very coplex iin this busy life to listen news on TV,
therefore I simply use internet for that purpose,
and obtain the most up-to-date news.

Also viit my blog; Eye Lashes: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 
 
#71 Hayley 2018-05-17 18:59
My spouse and I absolutely love your blog and
find most of your post's to be whnat precisely I'm
looking for. Dooes one offer guest writers tto write
contentt available for you? I wouldn't mind writing a post or elaborating on most of the sbjects
you write rearding here. Again, awesome weblog!my web site: eye
Lashes: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 
 
#70 Irving 2018-05-17 09:46
Nice weblog here! Also your site rrather a lot up fast!
Whaat web host are youu the use of? Can I am getting your affiliate link to your host?
I wish my website loaded up as fast as yours lol

Also visit my weblog - Eyelashes: https://bit.ly/2Is2FRs
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis